English  : العربية  : فارسی

لینک های مفید
ویزای کشورها
ساعت شهرهای جهان
آب و هوا
سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
سازمان حج و زیارت
بلیط خطوط پروازی
راهنمایان گردشگری
معرفی پرسنل آژانس
معرفی کشورها
فال روزانه
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 
 
تعداد بازديد كنندگان
كل بازديدها : 1443489 بار
بازديدهاي امروز : 294 بار
بيشترين بازديدها : 13110بار
  معرفی مقاصد گردشگری ترکیه


ترکیه برای گردشگران کشوری جذاب است . ترکیه در انتهای شمال شرقی دریای مدیترانه ، در جنوب شرقی اروپا و شمال غربی آسیا واقع شده است .
مقاصد گردشگری
آنتالیا : مردم می گویند که آنتالیا پایتخت غیررسمی گردشگری ترکیه است.آنتالیا سواحلی زیبا در میان پاک ترین سواحل مدیترانه و میراث باستانی غنی دارد. معماری فاخار لیکیايی،یونانی ،رومی،بیزانسی،و عثمانی از سایر بناها تاثیرگذارترند.
استامبول: بزرگترین شهر ترکیه استامبول است .در گذشته پیاپی پایتخت امپراتوری هایی بوده است : بیزانس و عثمانی.این تنها شهرجهان است که میان دو جهان دو قاره مختلف پل زده است.می توانید در استامبولی که شهر چشمگیر فرهنگی با قدمت و در عین حال شهری جهانی و بین المللی است ،تفاوت ای ترکیه کهن و مدرن را به وضوح ببینید.فروشگاههای فراوانی دراین شهر است،این شهر یکی از مراکز خرید اروپا نیز هست ،علاقمندان به خرید،از استامبول به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقشان در ترکیه یاد می کنند.
کاپادوکیه: مشهورترین چیز در کاپادوکیه اشکال زمین شناسی عجیبش،به خصوص دودکش های سنگی افسون گر آن است.کاپادوکیه جز میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است.این اشکال زمین شناسی حاصل فرسایشی است که ستون ها و پایه های طبیعی عظیمی می سازد که شبیه مناره هستند.
آنکارا: آنکارا پایتخت ترکیه و مرکز تجاری و بازرگانی این کشور است .درکنار این مساله،گردشگرها دراین شهر ،موزه ها و سایر جاذبه های هنری ،تاریخی و فرهنگی را خواهند یافت،به علاوه یکی از مقاصد گردشگری ترکیه است که می توان صنایع دستی ملی این کشور را با قیمت ارزان تهیه کرد.
ریوتیرای ترک :سواحل مدیترانه ترکیه که به آن ریوتیرای ترک یا ساحل تورکوییز می گویند.دراین منطقه می توانید ساحل زیبا و مکان های باستانی غنی را بیابید. سواحل ریوتیرای ترکیه درمیان تمامی سواحل مدیترانه ،پاک ترین سواحل را داراست.
افسس: یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری ترکیه افسس است که ویرانه های روم و یونان را قدم به قدم مناظر خود جای داده است.یکی از عجایب هفت گانه جهان-معبد آرتمیس را در خود گنجانده است.غار هفت خفته و خانه مریم مقدس هم از مکان هایی است که گردشگرها قطعا از آن دیدن می کنند .
تروی: هومر کلاسیک جاودان خود ،ایلیاد را از جنگی که در این مکان روی داده بود ، الهام گرفت و این دلیلی است که تاهر کس شیفته دیدن این مکان شود.البته،از تروی درحال حاضر،ویرانه های باستانی باز مانده است اما افسانه ایلیاد باعث شده تا این مکان یکی از مقاصد مشهور گردشگری ترکیه شود.
دیاربکر: ترکیه کشوری است با ویرانه های باستانی کهن فراوان و یکی از قابل توجه ترین آن ها دیاربکر است.در میان گنجینه دیاربکر هنوز هم دیوارهای راکد مانده شهر و مناره های متعددی به جا مانده از امپراتور قسطنطنیه به چشم می خورد.
هایراپلیس: گردشگرها از هایراپلیس که ویرانه باستانی کهن دیگری است ،زیاد دیدن می کنند.
هایراپلیس در زمان رومیان پاتق چشمه آب گرم سربی بوده .هایراپلیس هم مثل کاپادوکیه یکی از مکان هایی است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
ماردین: بازدیدکنندگان اصلی ماردین کسانی هستند که می خواهند از صومعه ها به خصوص صومعه دیرال ظفران،دیدن کنند.خانه های سنگی کهن بی مانندی هم از شاخص ها و مکان های معروف ماردین هستند.


بازگشت
 
Mehregan IT © 2004-2010. All Rights Reserved