English  : العربية  : فارسی

لینک های مفید
ویزای کشورها
ساعت شهرهای جهان
آب و هوا
سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
سازمان حج و زیارت
بلیط خطوط پروازی
راهنمایان گردشگری
معرفی پرسنل آژانس
معرفی کشورها
فال روزانه
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 
 
تعداد بازديد كنندگان
كل بازديدها : 1443496 بار
بازديدهاي امروز : 301 بار
بيشترين بازديدها : 13110بار
  معرفی تایلند


تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌ است.
زبان رسمی کشور تایلند ، تایی و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.
آب و هوا
چون تایلند به دریا نزدیک است بیشتر مواقع دارای یک آب هوای معتدل می‌باشد کشور تایلند در موقعیت استراتژیکی جنوب شرقی آسیا قرار داشته و بسیار حاصلخیز می‌باشد. شمال کشور کوهستانی و دارای جنگلهای بسیاری است و نواحی مرکزی آن پوشیده از شالیزارهای سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق سرزمین دارای باغهای میوه، درختان کائوچو، جنگلهای همیشه سبز و ساحل شنی سفید است. علاوه بر آن دارای جزایر بسیاری است که هر کدام، گویی تصویری از بهشت را برای گردشگران به نمایش می‌گذارد. اما بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در تایلند، بین ماه‌های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا تایلند در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب‌ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می‌شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب در تایلند نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می‌شود.
تاریخچه تایلند
تایلند همچون سایر کشورهای جنوب آسیا به شدت تحت تاثیر فرهنگ و مذهب هندو قرار داشته و سالها زیر سلطه پادشاه هندوستان به حیات خود ادامه می‌داده است. شواهدی در دست است که نشان از استقرار و فعالیت‌ها انسان‌ در تایلند و در ۴۰ هزار سال قبل میدهد. بعد از فروپاشی پادشاهی خمرها در قرن سیزدهم، تجزیه کشورهای در قلمرو خمرها آغاز شده و از دل آنها حکومت‌هایی چون مالایی‌ها، تای‌ها، مون‌ها و خود خمرها سربرآوردند. بعد از تشکیل کشور سیام یا تایلند فعلی در منطقه جنوب آسیا و سالها حکومت‌داری، تایلند تنها کشوری بود که به علت رقابت امپراطوری فرانسه و بریتانیا با یکدیگر و تجربه زمام‌داری موفق حاکمان آن برای ۴ قرن پیاپی، تحت استعمار هیچ‌کدام قرار نگرفت، گرچه از تاثیر استعمارگران غربی بی‌بهره نبوده است.
مهمترین شهرهای تایلند
بانکوک: شهر فرشتگان و بزرگترین شهر تایلند است که خیل عظیمی از گردشگران ورودی به این کشور را پذیرا می‌شود. این شهر بزرگ و پرجمعیت دارای آثار دیدنی فراوانی است و نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری این کشور ایفا می‌کند. از جذابیت‌ها و دیدنی‌های این شهر می‌توان به مراکز خرید متعدد و شلوغ، رستوران‌های متنوع با غذاهای تازه دریایی، کاخ‌های سلطنتی و معابد تاریخی همون کاخ بزرگ، کاخ Dusit و معبد مشهور Phra kaew اشاره نمود.
پاتایا: شهر ساحلی و توریستی این کشور است که جمعیت ساکن زیادی ندارد با اینحال میلیون‌ها نفر از سراسرجهان برای گشت و گذار به این شهر سفر می‌کنند. سواحل زیبا، باغ‌های متعدد باشکوه و تپه‌های مرتفع از دیدنی‌های این شهرند که در فاصله‌ی دو ساعته از بانکوک قرار دارد.
سامویی: نگین خلیج تایلند است که در ۸۰ کیلومتری ساحل تایلند قرار گرفته و بعد از پوکت دومین جزیره بزرگ این کشور محسوب می‌شود. سواحل شنی زیبا و آرام، مرجان‌های دریایی باشکوه، آبشارهای متعدد زیبا و پارک ملی دریایی MuKo AngThong از شگفتی‌های این جزیره محسوب می‌شوند.
پوکت: یا مروارید دریای «آندامان» به عنوان بزرگترین جزیره کشور پادشاهی تایلند شناخته می‌شود که علیرغم جمعیت کم ساکن خود، گردشگران بسیاری را به سبب داشتن سواحل زیبا و محیط آرام خود پذیرا می‌شود. پارک‌ ماهیگیری AC's Phuket، معبد Chalong، خلیج Prom Thep cape، جزایر کوچک اطراف جزیره اصلی و ... از دیدنی‌های پوکت به شمار می‌روند.
مردم و فرهنگ تایلند
فرهنگ عمومی مردم تایلند تلفیقی از فرهنگ‌های عمده‌ی منطقه جنوب و جنوب شرقی آسیا همچون هند، برمه، کامبوج و چین است بطوریکه بسیاری از خصوصیت‌ها و ویژگی‌های آنها را میتوان در بخش‌های مختلف کشور به نسبت‌های گوناگونی مشاهده نمود.
مذهب رسمی مردمان این کشور نیز بودایی تراوده است که کهن‌ترین شاخه‌ی مذهب بودایی شناخته شده و به معنای تعلیم بزرگان ترجمه گردیده است. تقویم بودائیان حدود ۵۴۳ سال از تقویم میلادی جلوتر است.
نزدیکی فرهنگی و امتزاج نژادی مردمان منطقه بخصوص چینی‌ها و مالایی‌ها و نیز مردمان لائوس، کامبوج و برمه با قوم تای‌ها به حدی است که به سختی میتوان یک تایلندی کاملا اصیل را پیدا کرد. این خصوصیت به این کشور کمک کرده تا به شکوفایی اقتصاد خود در طی قرون با استفاده از نزدیکی‌های مذهبی و نژادی بپردازد.
از دیگر خصوصیت‌های جامعه‌ی این کشور میتوان به رقم بسیار بالای انتشار روزنامه در آن اشاره نمود بطوریکه در سال ۲۰۰۳ حدود ۱۳ میلیون صفحه روزنامه به صورت روزانه منتشر میشد.
ورزش رزمی موی‌تای محبوب‌ترین ورزش عمومی این کشور است.بازگشت
 
Mehregan IT © 2004-2010. All Rights Reserved