English  : العربية  : فارسی

لینک های مفید
ویزای کشورها
ساعت شهرهای جهان
آب و هوا
سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
سازمان حج و زیارت
بلیط خطوط پروازی
راهنمایان گردشگری
معرفی پرسنل آژانس
معرفی کشورها
فال روزانه
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 
 
تعداد بازديد كنندگان
كل بازديدها : 1443476 بار
بازديدهاي امروز : 281 بار
بيشترين بازديدها : 13110بار
  اطلاعات ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا با توجه به کاربرد آن سالیانه متقاضیان زیادی را از داخل ایران دارد، ویزای اسپانیا ازجمله ویزاهایی است که مشمول قوانین ویزای شنگن است و در واقع ویزای اسپانیا تابع توافقنامه شینگن میباشد. برای درخواست ویزای اسپانیا ضروری است که ابتدا فرم تقاضای ویزای اسپانیا از طرف متقاضی پر شود و سپس در مرحله بعد یعنی در زمان مصاحبه فرم تقاضا به همراه سایر مدارک تحویل داده شود، باید به این نکته توجه شود که فرم تقاضای ویزای اسپانیا به تعداد اعضای خانواده که قصد سفر دارند پر شود و در واقع هر فرم تقاضای ویزای اسپانیا برای یک نفر می باشد.
-
-
-
-
اما مدارکی که ضروری است در زمان تعیین شده برای مصاحبه به همراه فرم تقاضای ویزای اسپانیا تحویل داده شود به شرح زیر است:

شناسنامه ایرانی
گذرنامه

نکته : اعتبار گذرنامه(پاسپورت) باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی شما باشد. حتما از صفحه های اول و دوم گذرنامه و تمامی صفحاتی که مهر خورده اند کپی گرفته شود.

دو قطعه عکس رنگی

عکسی که برای اخذ ویزای اسپانیا گرفته می شود باید دارای شرایط ذیل باشد: عکس رنگی، با زمینه سفید، تمام‌رخ، عکس در ابعاد ۴*۳ گرفته شود و کم تر از سه ماه پیش گرفته شده باشد و در واقع طوری باشد که با ظاهر کنونی فرد تفاوت چندان ملموسی نداشته باشد. طبق قوانین مخصوص شینگن، عکس متقاضی بر روی برچسب ویزای اسپانیا چاپ و درج خواهد شد.

اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی جهت ویزای اسپانیا

برای کارمندان دولت ترجمه آخرین حکم کارگزینی ضروری می باشد.
برای کارمندان بخش خصوصی نیز گواهی اشتغال به کار بر روی سربرگ شرکت یا محل کار به صورت اسپانیایی و یا انگلیسی لازم است.
برای صاحبان شرکت ها و مشاغل خصوصی ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی ضروری است، از اصل مدارک فارسی هم باید دو سری کپی گرفته شود.
برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی ضروری است.
برای مشاغل آزاد هم ترجمه مجوز کسب و یا کارت بازرگانی لازم می باشد.
-
-
-
-
انواع مدارک متناسب با نوع سفر جهت اخذ ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا جهت ملاقات با خانواده و دوستان

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای دیدار با خانواده و دوستان، متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

اصل و دو نسخه کپی دعوت نامه ارسال شده، کپی کارت اقامت یا کارت شناسایی فرد دعوت کننده از اسپانیا، اصل و کپی شناسنامه های ترجمه شده به انگلیسی و یا اسپانیایی (به طوری که نسبت فامیلی دعوت کننده و شخص دعوت شده باید مشخص گردد.)

ویزای اسپانیا تجاری

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای امور تجاری، متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

ارائه اصل و کپی یک دعوت نامه معتبر از موسسه اسپانیایی، ترجه مدارک شرکتی که شخص متقاضی در ایران مشغول به کار است(مانند ترجمه روزنامه رسمی شرکت مورد نظر)، ارائه کپی کارت بازرگانی، اشخاصی که برای اولین بار تقاضای ویزای تجاری اسپانیا می کنند باید توجه داشته باشند که لازم است از دفاتر بازرگانی اسپانیا ساکن در تهران معرفی نامه دریافت کنند، در غیر این صورت ارائه فتوکپی ویزای قبلی اسپانیا (در صورت وجود) کافی است.

ویزای اسپانیا پزشکی

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای مسائل پزشکی متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

ارائه ترجمه رسمی و دو سری کپی از ترجمه مجوز شورای پزشکی ایران که جهت اعزام به خارج از کشور صادر شده است، ارائه اصل و کپی برگه تعیین وقت از بیمارستان یا کلینیک اسپانیایی. نکته ای که در این جا قابل توجه است این است که لازم به ذکر است که یک نفر از اعضای خانواده درجه یک (پدر ، مادر ، خواهر ، برادر ، فرزند و همسر)باید در طول سفر همراه بیمار در باشد.

ویزای اسپانیا اقامت

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای اقامت متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

متقاضی باید کپی تمام مدارکی را که برای جواب ویزای اسپانیا مفید است در ضمیمه نامه ای به کنسول گری جهت بیان دلایل تقاضای ویزای اسپانیا ارائه کند. افرادی که مدارکشان جهت اخذ ویزای اسپانیا کامل باشد به وسیله تلفن برای مصاحبه حضوری دعوت می شوند.

ویزای اسپانیا دانشجویی

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای ویزای دانشجویی متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

باید اصل و کپی پذیرش از دانشگاه یا مدارس اسپانیا ارائه گردد، اصل و کپی یک گواهی رسمی از جانب شخصی اسپانیایی یا ایرانی که ساکن اسپانیاست مبنی بر این که همه هزینه های شخصی و تحصیلی شخص متقاضی را در زمان اقامتش در این کشور تامین کند ، در صورت وجود نیز ارائه سندی که نشان دهنده حساب بانکی شخص متقاضی در اسپانیا باشد الزامی است.
Mehregan IT © 2004-2010. All Rights Reserved